
Átdolgoztam a blundel tésztát diétássá. Hajtogattam a tésztát, de aki nem akar vesződni vele nem fontos. Mondjuk attól sokkal finomabb 🙂 Akinek nincs lapmargarin otthon, mert ugye az nem terem mindenhol, az nyugodtan tegyen bele sima margarint csak vágja vékony lapokra (6 részre) .
Hozzávalók:
- 50 dkg teljeskiőrlésű liszt átszitálva
- 25 dkg lapmargarin vagy sima darabolva
- 2 ek xilit
- 0,5 dkg só
- 2,5 dkg élesztő
- 2,8 dl tej
- 2 tojássárgája
- 2 ek étolaj
Töltelék:
- 25 dkg darált dió
- 15 dkg xilit+0,75 dl vízből szirupot főzünk.
- 1 citrom reszelt héja
- 1 narancs reszelt héja
- 1 kk fahéj
- 1 ek cukormentes sárgabarack lekvár
továbbá:
cukormentes sárgabarack lekvár
Elkészítés:
Az élesztőt a langyos tejbe felfuttatom. A lisztet összedolgozom a többi hozzávalóval a vaj kivételével. A blundel tészta hajtogatás miatt beteszek egy linket és ott láthatjátok a technikát. Aki nem bajlódik az tegye meleg helyre egy félórára keleszteni a tésztát. Utána dolgozzuk bele a lapmargarint. Tegyük hűtőbe félórát, ha nem blundel.
A vízből és a cukorból szirupot főzünk. A diót a többi hozzávalóval elkeverjük, majd a szirupot ráöntjük. 12 db rudat gyúrunk belőle, amit majd beleteszünk a kiflibe.
Háromszögeket vágunk és a végébe tesszük a tölteléket majd feltekerjük. Megkenjük a maradék fehérjével a tetejét és az oldalát. 180 fokon kb.15 percig sütjük. A sütőből kivéve még a forró kiflit megkenjük a lekvárral.
